Historia parafii

• W 1927 r. Napierałowie wybudowali rodzinną kapliczkę na wzór kapliczek Kalwarii Wejherowskiej.

Rodzinna kapliczka na wzór kapliczek Kalwarii Wejherowskiej  1927 r

• W 1998 r. ks. prał. Daniel Nowak w porozumieniu z władzami miasta przystąpił do odrestaurowania starej kaplicy. Dobudowano do niej nawę główną o konstrukcji drewnianej. Wszystkie te prace wykonano społecznie przy udziale parafian z Chrystusa Króla w Wejherowie.
  • Wystrój wnętrza kaplicy powierzono artystom: A. Wyszeckiemu i T. Morkowi. Ściana główna i sklepienie kaplicy zostały wyłożone kolorową mozaiką.

kliknij w zdjęcia by je powiększyć

• 12 listopada 1998 r. abp Tadeusz Gocłowski dokonał poświęcenia kaplicy i figurki Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie.

• 1 lipca 2002 r. dekretem abp. Tadeusza Gocłowskiego została utworzona nowa  parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie.

• W 2004 roku po zatwierdzeniu projektu budowy domu parafialnego zostały wykonane wykopy i następnie fundamenty pod piwnice.

Plebania w Kąpinie

• 1 marca 2017 r. dekretem abp Sławoja Leszka Głódzia proboszczem został  Ks. mgr lic. Wojciech Niemczyk.

• 13 października 2017 podczas odpustu parafialnego zostały wprowadzone relikwie związane z Pastuszkami, którym objawiła się Matka Boska Fatimska.