• Świadectwo Chrztu Świętego Kandydata,
  • Kandydat spoza naszej parafii: należy dostarczyć pisemną zgodę księdza proboszcza z parafii zamieszkania,
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji,
  • w przypadku osób starszych - świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.

W ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania Kandydat uczestniczy w Mszach Świętych, nabożeństwach oraz w katechezach sakramentalnych.

Kandydat do bierzmowania powinien znajdować się w stanie łaski uświęcającej.

Świadkiem może zostać rodzic chrzestny, jak również inna osoba, która sama przyjęła wszystkie sakramenty chrześcijańskie (tj. chrzest święty i sakrament bierzmowania), jest religijnie praktykująca i prowadzi życie zgodne z wiarą.