Sakrament chrztu świętego

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest podczas mszy świętej niedzielnej. Chrzest dziecka rodzice mogą osobiście zgłaszać przynajmniej tydzień przed terminem.

Katecheza przedchrzcielna odbywa się w ustalonym z księdzem proboszczem terminie.

Potrzebne dokumenty

• Akt urodzenia dziecka wydany w Urzędzie Stanu Cywilnego lub potwierdzony odpis,
  • Wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców jeśli są po ślubie,
  • Dane personalne rodziców chrzestnych oraz zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary (braku przeciwwskazań w pełnieniu roli).
  • Dla dziecka spoza naszej parafii należy dostarczyć pisemną zgodę księdza proboszcza z parafii zamieszkania.

Ważne!

Rodzicem chrzestnym może zostać osoba, która ukończyła 16 rok życia, przyjęła sakrament bierzmowania i jest stanu wolnego, bądź żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Rodzicem chrzestnym nie może być osoba żyjąca bez sakramentu małżeństwa (konkubinat, związek cywilny, wolny związek).