Sakrament namaszczenia chorych

Zgłoszone osoby chore i w podeszłym wieku są odwiedzane w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Chorych można zgłaszać telefonicznie lub w biurze parafialnym.

W przypadku potrzeby zmiany terminu jak i braku możliwości przyjęcia księdza należy zgłosić telefonicznie przynajmniej godzinę przed terminem.

Sakrament Namaszczenia Chorych udzielany jest w nagłych wypadkach (do chorego można wzywać o każdej porze dnia i nocy) oraz na prośbę osoby, która posiada intencję przyjęcia namaszczenia.

Sakrament Namaszczenia Chorych jest także udzielany osobom nieprzytomnym. Ksiądz udziela choremu absolucji i sakramentu namaszczenia, modli się za niego i udziela mu specjalnego błogosławieństwa.