• Dowody osobiste.
  • Metryki chrztu narzeczonych  - Akt chrztu wydawany do ślubu jest ważny tylko 6 miesięcy. Na dokumencie powinny znaleźć się informację, iż dana osoba nie zawierała związku małżeńskiego oraz informacja o przyjęciu sakramentu bierzmowania.
  • Świadectwo ukończenia katechizacji.
  • Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej – w przypadku braku, umówienie się nie na nauki przedmałżeńskie.
  • Dane personalne świadków: imię i nazwisko, adres zamieszkania, miejsce i data urodzenia, PESEL.
  • W przypadku ślubu konkordatowego - zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego. Data wydania zaświadczenia, nie może być wcześniejsza, niż trzy miesiące przed planowaną datą ślubu.

Nauki przedmałżeńskie

Nauki prowadzi ksiądz proboszcz. Termin można ustalić podczas wizyty w biurze parafialnym lub telefonicznie.

Termin ślubu

Termin zawarcia Sakramentu Małżeństwa rezerwować można z rocznym wyprzedzeniem, przy czym narzeczeni powinni obowiązkowo zgłosić się nie później, niż 3 miesiące przed ślubem.

Zapowiedzi

Zapowiedzi zostają przedstawione przez trzy kolejne niedziele poprzedzające datę ślubu w parafiach zamieszkania narzeczonych. Prośbę o wygłoszenie zapowiedzi w innej parafii może wystosować duszpasterz, który sporządził protokół przedślubny.

Ślub w innej parafii niż w miejscu zamieszkania

W przypadku, gdy narzeczeni zdecydowali się zawrzeć małżeństwo w innym kościele parafialnym, niż z miejsca zamieszkania, mogą tego dokonać po uzyskaniu od swego proboszcza zgody, zwanej licencją.

Licencja wystawiana jest po sporządzeniu protokołu przedślubnego, ukończeniu katechez przedślubnych i wizytach w poradni rodzinnej oraz po wygłoszeniu zapowiedzi.